Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V Zaježovej sa tento víkend cvičia draci. 🐲 🐲

So psychoterapeutkou a lektorkou Sylvia Ondrisova sme pre Alumnistov Komenského inštitútu pripravili workshop "Ako si vycvičiť draka: Emócie v akcii".
Workshopy so Sylviou považujeme za TOP esenciu, ktorou môžeme učiteľky a učiteľov podporovať a rozvíjať.

Naše školy sú preplnené faktami a racionalitou a málo priestoru venujeme emóciám a pocitom, ktoré zásadne ovplyvňujú naše životy. Ak chceme, aby deti a mladí ľudia vedeli pracovať so svojimi emóciami a vytvárať zdravé vzťahy, potrebujeme, aby aj v každodennom školskom živote zažívali prístup a situácie, ktoré ich to učia. Bez posilnených pedagógov to však nepôjde.

Ak máte chuť ponoriť do tém, ktoré sa týkajú aj našich škôl a ktorým sa venuje Sylvia, prečítajte si rozhovor s ňou: dennikn.sk/2134206/ak-nevieme-pracovat-s-kritikou-moze-nam-to-velmi-zhorsit-vztahy-doma-aj-v-prac....

Ďakujeme, že tieto témy môžeme prinášať aj vďaka našim partnerom Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis, Nadácia Orange a Nadácia ESET.
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Spomínam si, jeden z najsilnejších workshopov, aký som mohla aj ja zažiť. Ďakujem Komenského inštitút a Sylvia Ondrisova . ❤️ Ak bude ešte niekedy ďalšia možnosť, určite sa pridám 🙏

4 days ago
Bystriny

Správkyňa Nadácia Orange Andrea Ungvölgyi so Zuzanou Wienk.

“Aktívny priestor” je projekt Bystrín v spolupráci s Nadáciou Orange, ktorý bude systematicky a udržateľne podporovať rast kultúrno-kreatívnych centier z celého Slovenska.
... See MoreSee Less

Správkyňa Nadácia Orange Andrea Ungvölgyi so Zuzanou Wienk.

“Aktívny priestor” je projekt Bystrín v spolupráci s Nadáciou Orange, ktorý bude systematicky a udržateľne podporovať rast kultúrno-kreatívnych centier z celého Slovenska.
4 days ago
Nadácia Orange

Vďaka našej spolupráci s Nadácia Ponti v projekte Budúcnosť IN, vzniklo vo Zvolene výnimočné centrum. 🏠 Prináša deťom priestor na rozvoj digitálnych a mäkkých zručností, podnikavosti a svojho talentu, sebapoznania. Priestor bude vybavený aj počítačmi, na ktorých si budú žiaci rozvíjať svoje digitálne zručnosti.

Veľmi nás teší, že môžeme podporovať inkluzívne riešenia a poskytovať priestor, kde sa môžu vzdelávať deti z akéhokoľvek zázemia. :)Nehrať sa na mobiloch 📱

Jedno z pravidiel, ktoré si naši zvolenskí účastníci programu sami zvolili a riadia sa ním počas stretnutí v centre. Digitálne zručnosti u nich rozvíjame inak - cielene prostredníctvom postupných krokov. 🦶🦶 Napríklad v prvom ročníku sa venujeme najmä zoznámeniu s digitálnymi technológiami a základnej práci na počítači.

Sme vďační, že rovnaký pohľad zdieľame aj s našimi partnermi:
„Deti dnešnej doby majú prístup k technológiám od útleho detstva. Považujeme za nutné učiť ich rozumieť digitálnemu svetu, ukázať im cestu, ako sa v ňom správať zodpovedne a bezpečne, ako kriticky myslieť a správne posudzovať komplexnosť informácií, ktoré sa ku nim dostávajú prostredníctvom médií a sociálnych sietí," hovorí Andrea Ungvӧlgyi z Nadácia Orange, ktorá je hlavným partnerom zvolenského centra.
Spolu so spoločnosťou ARKON, a.s. svojou podporou umožňujú deťom získavať potrebné IT zručnosti, také potrebné pre ich budúcnosť.
Ďakujeme. 🙏
... See MoreSee Less

Vďaka našej spolupráci s Nadácia Pontis v projekte Budúcnosť INAK, vzniklo vo Zvolene výnimočné centrum. 🏠 Prináša deťom priestor na rozvoj digitálnych a mäkkých zručností, podnikavosti a svojho talentu, sebapoznania. Priestor bude vybavený aj počítačmi, na ktorých si budú žiaci rozvíjať svoje digitálne zručnosti.

Veľmi nás teší, že môžeme podporovať inkluzívne riešenia a poskytovať priestor, kde sa môžu vzdelávať deti z akéhokoľvek zázemia. :)
4 days ago
Lukáš Jonov

Vďaka Nadácia Orang sa bude BAŠTA - kultúrno-komunitné cent trochu ľahšie dýchať, ďakujeme.Ak ste si pozreli LIVE stream u Bystrín, tak už to viete 🙊🎉
Nadácia Orange vybrala 5 kultúrnych centier na Slovensku, ktoré bude 3 roky systematicky a udržateľne podporovať v programe Aktívna komunita.
Sme medzi nimi! 💘🙏
... See MoreSee Less

Vďaka Nadácia Orange sa bude BAŠTA - kultúrno-komunitné centrum trochu ľahšie dýchať, ďakujeme.
5 days ago
Lucia Paskova

Ďakujem za dnešný a včerajší vzácny deň plný inšpirácie, dobrej energie, nádeje a dôvery.

Verím, že skvelý príklad od Nadácia Orang - viacročná systematická podpora ľuďom v kultúrnych centrách Lýceu, Arta, , BAŠTA - kultúrno-komunitné cent, Diera do sveta spojená s mentoringom a školeniami od Bystriny bude inšpirovať viacerých donorov, aby organizácie, ktoré prinášajú svetlo, kultúru a komunitu, nemuseli bojovať o prežitie, ale mali možnosť rozvíjať sa a rásť, stabilizovať sa a nabrať sily.

Ako dnes povedala Milota Sidorova - ľudia z týchto centier, ktorí venujú svoj čas, energiu, často súkromné peniaze, berú si úvery a ručia za ne vlastným majetkom, aby zrekonštruovali budovy, ktoré sú verejným majetkom, tvorili v nich hodnotny obsah, aby inspirovali ludi vo svojich mestách - oni sú skutoční filantropi.

Ďakujem skvelému tímu Bystrín, mentorkám, faciliačnému tímu z @Lighting Beetle, dnešným prezentujúcim, moderátorom, diskutérom aj návštevníkom.

Ďakujem za nové priateľstvá a smiech a vyčerpanie. Tento deň bol silny, budem naň dlho pamätať.
... See MoreSee Less

5 days ago
Nadácia Orange

Multižánrový večer venovaný kultúrno-kreatívnym centrám z celého Slovenska. ... See MoreSee Less

ZDRAVÁ DUŠA ŠKOLY 🧘‍♀️👩‍🏫

Na školách chceme spokojných, vyrovnaných učiteľov a učiteľky, a jednou z ciest ako na to je prevencia duševného zdravia. 😊

Nadácia Orange prináša pilotný program "Zdravá duša školy", ktorého cieľom je odstrániť negatívne nálepky, rozvíjať tému prevencie v oblasti duševného zdravia na školách, prispieť k budovaniu psychickej odolnosti a psychohygieny pedagógov a odborných zamestnancov. Program podporí projekty určené pre tímy pedagogických a odborných zamestnancov materských, základných a stredných škôl. Projekty je možné predkladať do 16. novembra 2021.

Zistite viac o témach, ktorými by sa Váš projekt mal zaoberať.
⬇️
www.nadaciaorange.sk/sk/zdrava-dusa-skoly/?fbclid=IwAR0Ced2IzUZN-VAUnTnjSc8HokQ4UvP9FuRpYShWn56-s...
... See MoreSee Less

ZDRAVÁ DUŠA ŠKOLY 🧘‍♀️👩‍🏫

Na školách chceme spokojných, vyrovnaných učiteľov a učiteľky, a jednou z ciest ako na to je prevencia duševného zdravia. 😊

Nadácia Orange prináša pilotný program Zdravá duša školy, ktorého cieľom je odstrániť negatívne nálepky, rozvíjať tému prevencie v oblasti duševného zdravia na školách, prispieť k budovaniu psychickej odolnosti a psychohygieny pedagógov a odborných zamestnancov. Program podporí projekty určené pre tímy pedagogických a odborných zamestnancov materských, základných a stredných škôl. Projekty je možné predkladať do 16. novembra 2021.

Zistite viac o témach, ktorými by sa Váš projekt mal zaoberať.
⬇️
https://www.nadaciaorange.sk/sk/zdrava-dusa-skoly/?fbclid=IwAR0Ced2IzUZN-VAUnTnjSc8HokQ4UvP9FuRpYShWn56-sCl9emubFXbF5Uo
5 days ago
Nadácia Orange

Milí priatelia, už dnes večer sa môžete tešiť na inšpiratívnu diskusiu Miesta, ktoré oživujú mestá, kde sa bude rozprávať primátor Bratislavy Matúš Vallo, spoluzakladateľ Nadácie Nová Cvernovk Boris Meluš a správkyňa našej Nadácia Orang Andrea Ungvölgyi o prínose kultúrno-kreatívnych centier v našich mestách.

Zároveň predstavíme náš nový program Aktívna komunita, ktorý bude systematicky a udržateľne podporovať vybrané kultúrno-kreatívne centrá na Slovensku 😍

Kedy? 👉 dnes o 19.00
Kde? 👉 FB stránka Bystriny
Viac info na: 👉 www.facebook.com/events/420789886285441/
... See MoreSee Less

Milí priatelia, už dnes večer sa môžete tešiť na inšpiratívnu diskusiu Miesta, ktoré oživujú mestá, kde sa bude rozprávať primátor Bratislavy Matúš Vallo, spoluzakladateľ Nadácie Nová Cvernovka Boris Meluš a správkyňa našej Nadácia Orange Andrea Ungvölgyi o prínose kultúrno-kreatívnych centier v našich mestách. 

Zároveň predstavíme náš nový program Aktívna komunita, ktorý bude systematicky a udržateľne podporovať vybrané kultúrno-kreatívne centrá na Slovensku 😍

Kedy? 👉 dnes o 19.00
Kde? 👉 FB stránka Bystriny 
Viac info na: 👉 https://www.facebook.com/events/420789886285441/

Plánujeme a vzdelávame sa, aby sme mohli kráčať ďalej. A sme radi, že v tom nie sme sami, spolu s Bystriny , Nadácia Orang a kultúrnymi centrami @Arta, @Bašta, Diera do sveta a Lýceu .
A dnes večer o 19h sa môžte s nami online spojiť aj vy a dozvedieť sa viac, čo sa chystá 👇 facebook.com/events/s/vecer-s-bystrinami-miesta-ktor/420789886285441/
... See MoreSee Less

Plánujeme a vzdelávame sa, aby sme mohli kráčať ďalej. A sme radi, že v tom nie sme sami, spolu s Bystriny , Nadácia Orange  a kultúrnymi centrami @Arta, @Bašta, Diera do sveta a Lýceum  .
A dnes večer o 19h sa môžte s nami online spojiť aj vy a dozvedieť sa viac, čo sa chystá 👇 https://facebook.com/events/s/vecer-s-bystrinami-miesta-ktor/420789886285441/