Optimistan Nadácie Orange opäť súčasťou festivalu Pohoda

Súčasťou tohtoročného festivalu Pohoda bol opäť aj Optimistan Nadácie Orange, v ktorom ste mohli nájsť množstvo zaujímavých a inšpiratívnych diskusií.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 

7.7. PIATOK
14:00 – 15:00
diskusia
Nadácia Orange: Sú vaše deti online bez nástrah?

Hostia: Zuzana Juráneková, Marek Madro
Moderuje: Andrea Ungvölgyi

Nevie vaše dieťa odtrhnúť od mobilu či počítača? Viete, čím trávi na internete čas? Máte obavu, či je v bezpečí a neviete, co s tým? Pýtate sa, prečo sú pre nich influenceri stelesnením úspechu, popularity a krásy a ovplyvňujú ich správanie a myslenie? Zuzka Juráneková  z IPčka vám poradí. Bude hovoriť o tom, že v detstve aj v krehkom období dospievania môžu mať internet a sociálne siete dopad na ich sebahodnotu, vnímanie vlastného tela a tiež chápanie reálneho života. Porozumejte online svetu vašich detí a buďte pre nich dobrým sprievodcom. Diskusiu moderuje Andrea Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange.

8.7. SOBOTA
11:30 – 12:30
diskusia   
Citronáda s ľadom

Hostia: naši mladí bronzoví medailisti z OH v Pekingu a hráčí NHL, Pavol Regenda a Samuel Kňažko

Moderuje: Rišo Lintner

Osviežte sa na tému ľadový hokej spolu s dvoma výnimočnými hosťami. Zaspomínajú na svoje hokejové začiatky, zhodnotia uplynulú sezónu našej reprezentácie vrátane MS 2023, podelia sa s nami o ich nezabudnuteľné zážitky a zaujímavé situácie, ktoré so sebou hokej prináša. Zistite, čo majú nové a ako sa im darí presadiť sa v NHL.

16:30 – 17:30
diskusia
Nadácia Orange a Bystriny: Kultové miesta v našich mestách

Hostia: zástupcovia centier

Moderuje: Zuzana Wienk, Lucia Pašková

  • Stanica Žilina – Zárečie a Nová Synagóga Žilina – Mária Eliášová,
  • KKC Arta – Dominika Rusnáková,
  • Tabačka Kulturbabrik – Martin Majdak,
  • Bašta kultúrno-komunitné centrum – Erika Frická

Virtuálno – príbehová tour do zákulisia centier Tabačka, Synagóga, Bašta, Arta s ich zakladateľmi a podporovateľmi. Spoznajte príbehy výnimočných ľudí, ktorí menia ruiny na vibrujúce komunity. Sú nečakanými mecenášmi slovenskej kultúry a komunitného života. V každodennosti metamorfujú medzi staviteľmi, dramaturgami, manažérmi až barmanov a komunitných diplomatov. Moderuje Zuzana Wienk z OZ Bystriny.

 

Zdieľajte dobrú správu