Ďakujeme za nápady, začíname hodnotiť

Do uzávierky šiesteho ročníka grantového programu e-Školy pre budúcnosť 2019/2020 prišlo až 170 projektov, ktoré začína hodnotiť naša hodnotiaca komisia.

Výsledky hodnotiaceho procesu budú zverejnené po 29. októbri 2019.

Grantový program e-Školy pre budúcnosť chce pomôcť v školách vzdelávať a viesť deti a tínedžerov k zodpovednému používaniu mobilných zariadení a internetu, ktoré sú pre nich dostupné prakticky denne, dokázať identifikovať možné riziká z používania technológií a v prípade negatívnej skúsenosti vedieť adekvátne reagovať.

Rovnako chceme pomôcť deťom získať zručnosti v práci s digitálnymi technológiami prostredníctvom programovania a rozvoja informatického myslenia; mediálnej výchovy a kritickej práce s mediálnym obsahom.

Tento rok sa nám do programu prihlásilo až 170 projektov, čomu sa veľmi tešíme.

Tému bezpečného internetu môžete nájsť aj na špecializovanej webovej stránke www.detinanete.sk, kde sú rady a informácie pre všetkých, ktorí chcú zistiť viac o rizikách používania moderných technológií, aj o riešení prípadných problémov. Odporúčame využiť možnosť bezplatných workshopov na túto tému vedených odborným tímom, na ktoré sa môžete prihlásiť tu: https://www.detinanete.sk/workshopy-pre-skoly/.

Tešíme sa na výsledky po 29. októbri 2019 a držíme palce.

Zdieľajte dobrú správu