Podporíme komunity pre lepší svet

Veríme, že Slovensko môže byť lepším miestom pre život a to aj vďaka aktívnym komunitám, ktoré sa oň starajú. Radi podporíme nápady aktívnych ľudí, ktoré vedú k utuženiu vzťahov v komunite, k rozvoju komunít, dobrovoľníctva, k nachádzaniu riešení na miestne či celospoločenské problémy.

Vďaka aktívnym ľuďom z celého Slovenska sme tento rok dostali do grantového programu Spojme sa pre dobrú vec až 421 projektov a spolu s hodnotiacou komisiou sa nám podarilo podporiť 54 z nich.

Nadácia Orange podporí vybrané projekty sumou 80 000 eur a zoznam podporených projektov nájdete nižšie.

Rovnako ako minulý, tak aj tento rok boli najaktívnejšie občianske združenia a neformálne skupiny občanov a v rámci regiónov to boli opäť Bratislavský a Banskobystrický kraj. Veľmi nás teší, že až 336 aktivít prichádza od nováčikov, ktorí sa prihlásili prvýkrát.

A čo najviac chceli zmeniť predkladatelia projektov? Po prvýkrát prišlo najviac nápadov s cieľom prepojiť rôznorodé komunity, posilňovať medziľudské vzťahy a začleňovať marginalizované skupiny. Samozrejme nezaostávali ani aktivity s cieľom revitalizácie verejných priestranstiev – ich obnova, skrášľovanie a oživovanie.

Tešíme sa z vašich nápadov a veríme, že spoločne zmeníme Slovensko na lepšie miesto pre život.

xlsx

Podporené projekty (43.50 KB)

file_download
xlsx

Hodnotiaca komisia (21.75 KB)

file_download
pdf

Výzva GP Spojme sa pre dobrú vec (157.27 KB)

file_download

Podporené projekty

Veríme, že Slovensko môže byť lepším miestom pre život a to aj vďaka aktívnym komunitám Zistiť viac
Zdieľajte dobrú správu