Optimistan Nadácie Orange

Súčasťou tohtoročného festivalu Pohoda bol opäť aj Optimistan Nadácie Orange, v ktorom ste mohli nájsť množstvo zaujímavých a inšpiratívnych diskusií.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Harmonogram:

Piatok 8.7.2022   

10.00 – 11.00     Dystopic Requiem Quartet (CZ/SK)

11.10 – 12.10     Memento Vita

   • Egon Gál, Karolína Farská, Vlasta Urbanová, Jan Urban, Klára Jurštáková, Miro Tóth, Fedor Gál

12.20 – 13.20     Nadácia Orange: Videohry – postrach aj zábava

   • V piatok 8. júla o 12.20 hod. sa v Optimistane Nadácie Orange na tému Videohry – postrach aj zábava budú rozprávať Marek Madro z IPčka, Silvester Buček z MU GameJuraj Holdoš z katedry psychológie Katolíckej univerzity v Ružomberku. Dozviete sa, prečo je nebezpečné, aby deti hrali videohry príliš často, čo ich videohry môžu naučiť v pozitívnom slova zmysle, a tiež ako môžu dospelí pomôcť, ak je už podozrenie na závislosť. Diskusiu moderuje Andrea Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange.

14.40 – 15.40     Nadácia Orange: Online predátori

   • Aktuálnu, závažnú tému s názvom Online predátori rozdiskutujú Zuzana Juráneková z IPčka, školská psychologička Lucia Košťálová a Andrea Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange. Ako sa predátori správajú, čím môžu deti a tínedžerov ohroziť a ako tieto situácie vplývajú na ich psychiku, vnútorné prežívanie? Chceme vás upozorniť na nástrahy internetu a ponúknuť rady, ako sa s deťmi správne rozprávať tak, aby boli ochotné úprimne sa podeliť s akýmikoľvek problémami, ktoré im následne môžete pomôcť riešiť.

17.00 – 18.00     Citronáda nielen o hokeji

   • Osvieženie v podobe Citronády padne na pohodový piatok 8. júla o 17.00 hod. S Rišom a Jankou diskutuje Ján Lašák. Citronáda prinesie nielen zaujímavosti zo zákulisia natáčania, ale hlavne diskusiu s Jankom Lašákom, trojnásobným otcom, ktorý je trénerom brankárov reprezentácie SR A, majster sveta 2002, bývalý brankár NHL a trénuje mladé brankárske talenty. Dozviete sa aj vtipné príhody nielen z hokeja, aké je to chytať v NHL a iných ligách, čo je za úspechom našej reprezentácie a čo ju čaká do budúcna a čo musíme robiť pre mladé hokejové talenty.

19.20 – 20.20     Hana Lasicová, Magda Vášáryová, Braňo Jobus: V radosti o Milanovi Lasicovi

21.40 – 22.40     PiNKBUS

 

Sobota 9.7.2022               

10.00 – 11.30     T.I.T.S.: Tumor – karcinogenní romance

12.20 – 13.20     Prečo bocian mešká

   • Peter Harbulák

14.40 – 15.40     Nadácia Orange a Bystriny: Miesta, ktoré oživujú mestá

   • Pohodová sobota o 14.40 hod. bude v Optimistane Nadácie Orange patriť aj téme komunitného života a aktívnym ľuďom, ktorí k rozvoju regiónov prispievajú. Nadácia Orange spoločne s OZ Bystriny predstaví činnosť piatich výnimočných kreatívno-komunitných centier – ARTA, Bašta, Diera do sveta, Kláštor a Lýceum, vďaka ktorým sa vracia život do menších miest v rôznych regiónoch Slovenska.

17.00 – 18.00     Nadácia Orange a Bystriny: No country for culture

   • V diskusii s názvom No country for culture, ktorú organizuje Nadácia Orange a OZ Bystriny v Optimistane počas pohodovej soboty o 17.00 hod. budeme hovoriť o tom, kto sú ľudia za nezávislou kultúrou na Slovensku a jej podporou, ako sa im darí v tejto krajine prežiť a rozvíjať. O tom, či je to napriek štátu bude debatovať urbanistka Milota Sidorová s Fedorom Blaščákom z Antény, Marekom Adamovom zo žilinskej Synagógy, Palom Pilařom z priešťanskej Arty a Andeou Ungvölgyi z Nadácie Orange.

19.20 – 20.20     Talostan

21.40 – 22.40     Slzy Janka Borodáča: Moral insanity

Zdieľajte dobrú správu