Ďakujeme za projekty, ideme hodnotiť

Do uzávierky piateho ročníka grantového programu e-Školy pre budúcnosť 2018/2019 prišlo až 142 projektov, ktoré posúvame hodnotiacej komisii na vyhodnotenie.

Výsledky hodnotiaceho procesu budú zverejnené po 24. októbri 2018.

Ambíciou grantového programu e-Školy pre budúcnosť je pomôcť v školách vzdelávať a viesť deti a tínedžerov k zodpovednému používaniu mobilných zariadení a internetu, ktoré sú pre nich dostupné prakticky denne, dokázať identifikovať možné riziká z používania technológií a v prípade negatívnej skúsenosti vedieť adekvátne reagovať.

Tento rok sa nám do programu prihlásilo až 142 projektov. Zapojilo sa 77 základných škôl, 42 stredných škôl a 23 mimovládnych organizácií, pričom až 83 z nich sa zapojilo po prvýkrát.
Najaktívnejší je kraj žilinský, ktorý je počtom prihlásených projektov výrazne pred ostatnými.

Najžiadanejšou témou projektov je mediálna výchova a práca s mediálnym obsahom; a programovanie a informatické myslenie.

Stále však tému bezpečného internetu môžete nájsť aj na špecializovanej webovej stránke www.detinanete.sk, kde sú rady a informácie pre všetkých, ktorí chcú zistiť viac o rizikách používania moderných technológií, aj o riešení prípadných problémov. Odporúčame využiť možnosť bezplatných workshopov na túto tému vedených odborným tímom, na ktoré sa môžete prihlásiť tu: https://www.detinanete.sk/workshopy-pre-skoly/.

Tešíme sa na výsledky po 24. októbri 2018 a držíme palce.

Zdieľajte dobrú správu