Bona Fide

Občianske združenie Bona Fide už viac ako 20 rokov podporuje a prezentuje nezávislé súčasné umenie, pracuje na zmene a tvorbe nových kultúrnych politík a je inkubátorom talentov a kultúrnych operátorov.

Za toto obdobie sa mu podarilo realizovať množstvo umeleckých projektov, prispieť k získaniu titulu EHMK a otvoriť niekoľko kultúrnych centier – IC CultureTrain, Kasárne Kulturpark a Tabačku Kulturfabrik. Prostredníctvom projektu Aktívna komunita v Tabačke bude centrum rozvíjať kvalitu a rozsah komunitného programu v centre prostredníctvom systematickej práce a rozvoja partnerstiev s občianskou spoločnosťou v meste a zvyšovania ich prítomnosti v rámci programu Tabačky. Pre mladšie publikum pripravujú diskusie a workshopy v téme digitálnej bezpečnosti a inklúzie. V roku 2022 otvorili TabLab – priestor pre kreativitu a nápady, nové technológie a inovácie, digitálne zručnosti, vzdelávanie v neformálnom prostredí a nové komunity.

Spolupráca podporí prezentáciu komunitných tém na novom festivale, jedinom svojho druhu na východnom Slovensku, ktorý tím Tabačky organizuje v opustenej tabakovej továrni v Smolníku. Snahou organizácie je tiež zvýšenie kvality návštevníckej skúsenosti prostredníctvom drobných úprav priestoru Fabrik Space, ktoré sa rokmi a vysokou návštevnosťou opotrebovávajú.